< AutoGPT je tu s námi 3 týdny - AI Marketing HackerBlog o marketingu a AI. AutoGPT je tu s námi 3 týdny - AI Marketing Hacker

AutoGPT je tu s námi 3 týdny


Za 21 dnů je na světě tuna skvělých využití AutoGPT. Vybírám 5 těch, co se týkají marketingu.

AutoGPT & kódování webů a aplikací

  1. Navržení, nakódování a příprava na nasazení webu, a to ne webu postaveném na WordPressu, ale na reactu, VUE, CSS… Například kontejnery reactu jsou daleko ideální pro mobilní rozhraní a dával bych jim v mnoha oblastech přednost před řešeními pro weby na WP s infuzí AI, jako je třeba AI website builder 10web. První příklad toho, kdy AutoGPT “napsal web” od SignificantGravitas byl sice hned pod palbou kritiky, že homepage s jedním formulářem a tlačítkem není web; nicméně jako prakticky u všech kritik čehokoli s AI – ta věc je na světě pár týdnů. Taky samozřejmě s dalšími otázkami a odpověďmi autor přiznal, že strávil laděním promptů a vlastním programováním spoustu času, rozhodně web nebyl výsledkem věty “napiš mi web”, ale o tom platí ten samý postřeh. Od první verze AutoGPT, kdy byla nutná práce s Githubem a ideální alespoň nějaká znalost Pythonu, se za pár dní vyrojil mrak autonomně pracujících webů s příkazovým řádkem. Jinými slovy – žádné programovací schopnost nebudou za chvíli pro pod- a průměrnou kodérskou práci potřeba. Ano, konec královsky placených “ajťáků” je za dveřmi. Naprosto zásadní je totiž ve vývoji následující věta indického programátora Varuna Mayy:

s níž popisoval proces, kdy AutoGPT samo vygooglilo cestu k cíli (naprogramovat aplikaci) a na počítač mu nainstalovalo Anacondu a NodeJS…

AutoGPT & research

  1. Neříkal bych tomu přímo „výzkum“, spíš průzkum bojem. „Průzkumných“ platforem postavených na AutoGPT bude přibývat. Pro malé agentury, v nichž je strategické plánování spíš aktivitou, která spočívá v googlení veřejně dostupných výzkumů, je to dar z nebes. Vyzkoušet můžete např. Aomni.com. 

AutoGPT & mystery shopping

  1. Jako taková legrácka se jeví zpráva, že AutoGPT objednal pizzu. Legrácka to ale není ani omylem. Znamená to totiž den D pro automatizovaný mystery shopping! Nešlo totiž jen tak o nějakou pizzu. K objednávce vedl sled kroků, od vyhledání dle uživatelských recenzí nejlepší a zároveň blízké pizzerie, objednání dle ingrediencí, platba kreditní kartou… V dalším příkladu můžete sledovat, jak AI hledá vhodný dům podle zadaných parametrů:
Mystery Shopping: AutoGPT hledá dům pro rodinu.

Pro mystery shopping na e-shopech k nezaplacení. Další příklad, objednávku bot, můžete sledovat u Omara Sullyho.  Nedivil bych se, kdyby najednou na službách typu Heuréka zjistili, že někdo masivně scrapuje jejich data pro trénink AI.

AutoGPT píše scénář k podcastu, workshopu…

  1. Scénář, řekněme zatím bodový scénář, prakticky pro cokoliv. Videa jsou trochu komplexnější záležitost, ale podcast zvládne už teď levou zadní. Níže máte screeny z mého testu, byl jsem překvapen návrhem hostů, který AutoGPT (resp. AgentGPT) přihodil. Na i velmi sofistikovaná témata navrhne AI sérii podcastů/videí/seminář apod., sepíše boďák, připomene vám, co zařídit, navrhne hosty nebo obsadí profese pro úspěšnou realizaci… Přičemž řadu organizačních úkolů zvládne sama! Např. díky integraci do Gmailu není problém odeslání emailů pro zarezervování konferenční místnosti, přičemž si vybere vhodné parametry, a najde si lokace a kontakt (!). Jestli tohle není mind blowing, pak už nevím, co je.
Scénář podcastu o AI v marketingu, autor AgentGPT…

AutoGPT vs. fraud

  • 4. Fraud prevention. Nehledám zbytečně český ekvivalent, určitě rozumíte. Pro velké online kampaně především v masivní škále displaye (RTB apod.) jsou fraudy velký problém. Jejich řešení s Machine Learning apod. samozřejmě existuje, je ale velmi drahé a sakra komplexní. Jsem opravdu zvědav, co řeknou mediální anti-fraud nástroje obohacené o AI na imprese na Facebooku, například. Umělá inteligence je šampionem ve vytváření faků, a tak i v jejich odhalování. A to od těch relativně jednoduchých (syntetic frauds) po komplexní a super nebezpečné deep fakes. Ale to už se dostáváme mimo marketingové využití skutečně do boje s kyberkriminalitou. Mimochodem, jak znám reklamní kreativce, podobně, jako je napadaly naprosté šílenosti ve snaze docílit virality kampaní (osobně jsem blahé paměti zarazil nápad “hodíme falešného kojence do popelnice a natočíme to na video“), brzy někoho napadne deep fake virál… Když tak píšu tyhle řádky, o fraudech by to chtělo delší materiál a pomoc chytrých lidí z mediálních agentur. Píšu si do to-do listu.

Za 3 týdny slušná práce, co říkáte? A to jsme s autonomními GPT agenty sotva začali.